Vítejte ve světě S NADHLEDEM

Otevřené dveře

Velmi ráda to o sobě píši, a samozřejmě je to i pravda – jsem obyčejná žena s neobyčejnou vášní k uživatelským počítačovým programům.
A toto je přesně to, co bych vám velmi ráda předala a naučila vás. Programy jsou naprostá bomba, ale pouze v případě, když je člověk bere s nadhledem.

Nikdo z vás, ani já, nepotřebuje ke své práci vše, co programy umí. Vždy si vybíráme a učíme se pouze to, co potřebujeme používat. V tom se zdokonalujeme a jsme lepší a lepší.

Já se celý svůj profesní život učím vše sama. Nesmírně mě to baví a naplňuje, a je mi ctí předat tyto své zkušenosti vám. Je ale opravdu důležité dívat se na svět programů s NADHLEDEM.
Určitě tady ale nepovedu dlouhé komentáře a ukážu vám jak moc je to super.

Těmi ukázkami myslím příklady našich oblíbených a nejpoužívanějších office programů. U každého z nich jsem vybrala něco, co je zábavné, kreativní a neobvyklé pro dané programy. Myslím, že by vás to mohlo bavit a zároveň vám otevřít cestu do světa S NADHLEDEM.

PowerPoint jako grafický program

PowerPoint je program určený pro tvorbu prezentací, to určitě každý ví, takže nic nového.
Já osobně mám Power velmi a velmi oblíbený, a neustále mě baví jej objevovat tak nějak sama pro sebe.

Ukáži vám dvě varianty grafiky, které možná neznáte, nebo ani nevíte, že je Power umí. Není to sice žádný např. CorelDraw, ale i v Poweru jdou vytvořit nádherné projekty s grafickým podtextem.

1 varianta – SmartArt

Tato funkce umožňuje vložení souboru obrázků, které na sebe navazují a tímto oddělují dané informace. Můžete si vybrat s různých druhů obrázků, od grafických seznamů až po diagramy.

Tuto funkci lze použít snad úplně všude. Od různých seminářů, přes výrobní procesy až k firemním poradám. Těch možností je opravdu mnoho.

Jak na ni? Najedete myší v horním menu na volbu Vložení. Posuneme se kurzorem mírně vpravo a tam najdeme symbol SmartArt viz obrázek č. 1.

Pokud na něj kliknete, rozbalí se vám nabídka s možnostmi, viz obrázek č. 2. Jakmile si budete s výběrem motivu jistí, opět na něj kliknete. Motiv se otevře na celou stránku a můžete začít pracovat na svém projektu.

Do nachystaných obrázků můžete vpisovat svá data, měnit barvy, efekty, pořadí i počet obrazců. Dejte si záležet, je moc fajn si celý soubor vytvořit dle svého.

2 varianta – Obrazce a jejich úpravy

Obrazce vkládáme do různých programů celkem běžně. Pomáhají nám doplnit naši práci. Power však umí obrazce i upravovat, a tím měnit jejich tvar.

Postup je takový. Vybereme takový obrazec, který se nejvíce podobá tvaru (např, nějakého výrobku), který chceme tvořit. Vložíme jej do stránky a začneme upravovat.

Najdeme v horním menu volba Formát. Hned po lištou vlevo najdeme funkci Upravit obrazec viz obrázek č. 3. Klikneme na malou šipku u nápisu a zvolíme možnost Upravit body. Poté už můžeme obrazec měnit dle libosti a vytvořit jakýkoliv grafický motiv např. viz obrázek č. 4.

V programu PowerPoint jsem vytvořila zábavný Online kurz s názvem Vlastní kuchařka plná nápadů, kde se nejen že naučíte v tomto programu, ale vytvoříte si vlastní nápaditou kuchařku.

Excel jako plakát

Excel je program, známý především svými tabulkami. Je však mnohem kreativnější a lze jej využít třeba ke tvorbě letáku.
Pokud potřebujeme vytvořit leták nebo brožuru s oficiálními daty, kde je zapotřebí mít tabulku nebo graf, je Excel opravdu vhodný.

Excel je skvělý program na spoustu věcí. Pokud si z Excelem příliš nerozumíte, můžu vám v tom pomoci a naučit vás základy Excelu ve svém eBooku. Nebo v Online kurzu EXCEL HRAVĚ. Osvědčené postupy a návody, které eBook a Online kurz obsahuje, jsou vhodné pro všechny, i méně technicky zdatné. Těším se na vás.

A nyní už Excel a plakát. Postup je takový – nejdříve si nastavte stránku, která bude vyhovovat formátu hotového projektu. Poté vytvoříte graf a ten doplníme o obrázky popř. obrazce.

Konečný výsledek může vypadat třeba takto viz obrázek č. 5.

Word jako kalendář

Word slouží hlavně na psaní textů. Velmi málo lidí jej používá jinak, což je velká škoda, protože Word nabízí spoustu jiných možností jako např. vytvoření kalendáře.

Ti z vás, kteří používají Word opakovaně vědí, že tento program, jako i všechny ostatní, nabízí při počátečním otevření různé šablony. Stejně tak i Word nabízí šablonu kalendáře viz foto č. 6.

Pokud však chcete být kreativní a trochu se zabavit, můžete si vytvořit vlastní, naprosto originální kalendář. Lze to udělat přes tvorbu tabulek. Je potřeba si s tím trochu vyhrát, ale výsledek, a skvělý pocit bude stát za to.

V Ebooku Word nejen pro začátečníky v 7 dnech vás čekají úžasné informace a vše potřebné se v něm naučíte.

Mějte vlastní svět s NADHLEDEM

Zapojte svoji fantazii a sami vymyslete a vyzkoušejte netypické možnosti programů. Uvidíte, jak moc vás bude bavit hledat, zda vaše nápady jdou nebo nejdou zrealizovat – a následně ta obrovská radost, když se dílo podaří je prostě boží.

Programy jsou, budou a byly vždy pro vás. Vytvořili je lidi pro lidi, aby jim ušetřili práci.

A to důležité nakonec – hlavně si své úspěchy nenechávejte pro sebe, budu čekat na vaše zprávy o tom, co všechno jste dokázali a vytvořili.

S chutí do toho.
Markét

♥ Miluji počítačové programy | Canva designer | Vizuální soulad brandu | Mioweb | Microsoft Office ♥ Můj příběh si přečtěte zde >>