7 MÝTŮ, které vám brání najít skvělou práci.

Hledám práci

Existuje několik mýtů, které ženám brání najít si práci, ve které budou spokojené. Přitom je velmi důležité, aby si ženy věřily a našly v sobě odvahu udělat krok dopředu.

Mít skvělé zaměstnání je důležité nejen pro vás, milé ženy, ale pro celou vaši rodinu. Tak pojďme společně ty mýty rozpustit. Vždyť najít rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, je v podstatě jedna velká životní výhra.

Hledám práci

1/ Je špatná doba na hledání práce

První mýtus, který je docela aktuální, tak si pojďme o něm říct trošku více. Doba se neustále mění. Co je dnes, nemusí být zítra, natož za měsíc, či za rok. To, že je špatná doba lidé říkají velmi často a rádi. Vzpomeňme jen na minulost, kolikrát již tato věta zazněla.

Navíc, každý z vás prožívá také své osobní špatné chvíle. Takže hodně věcí může být ovlivněno dobou, ale také vaší aktuální špatnou situací, která může přijít kdykoliv.

Stěžejní je to, se této situaci přizpůsobit, nikoli se na ni vymlouvat.

Proto, ať je nebo není „špatná doba“, postupujte pořád stejně. Zkuste to, jaká je situace ve své hlavě upozadit, a práci hledejte stejně, jako by se nic nedělo. Uvidíte, že se výsledek brzy dostaví, už jen proto, že vy tomu pomůžete, a vaše kroky povedou k vytyčenému cíli.

2/ Je málo práce, stejně žádnou nenajdu

Tato věta zní napříč generacemi skoro pořád. Všechno však záleží na každém z vás. Pokud si budete říkat, že je práce málo, budete mít pravdu. Pokud si řeknete, že je práce dost, zase budete mít pravdu. Vidíte teď sami, kde je problém?

Pokud se podíváte sami na sebe, tak jste se trefili. Vždy je to ve vás. Pokud pracovat chcete, vždy si práci najdete i za předpokladu, že budete dočasně dělat práci, která není přímo pro vás.

Důležité je, si neustále připomínat ten fakt, že je to skutečně dočasné (ať už kvůli hypotékám, nájmu, půjčce atd..), a v průběhu si hledat svoji skvělou práci. Brát to jako cestu, nikoliv cíl.

3/ Nemám potřebné vzdělání, nikdo mě nezaměstná

Další věta, kterou ženy rády používají a já se neustále ptám proč… Proč něco takového říkají? Zkusím vás, milé ženy v této situaci rozdělit na dva druhy:

  • Ženy, které mají nějaké vzdělání (třeba jen základní) a nechtějí se více vzdělávat. Přece i taková žena má za sebou letitou praxi v různých oborech, a to také mnoho znamená. Je potřeba znát dobře svoje zkušenosti a hrdě je ukázat.
  • Ženy, které mají nějaké vzdělání a chtějí se dále vzdělávat. V tom případě stačí kurz, který si vybere, vzdělání doplní a najednou se před ní otevře velká škála nových možností

Ať už jste kterákoliv z těchto dvou žen, nebojte se zkusit štěstí a to opakovaně. Věřte, že to jde a mnohdy snadněji, než si představujete.

Hledám práci

4/ Jsem stará, nikdo o mě nestojí

Tento mýtus hodně panuje u žen, které mají 50+. I v tomto případě je to pouze ve vaší hlavě. Je velmi důležité, abyste si uvědomily, že jste nenahraditelné ženy, které mají neskutečně mnoho zkušeností a praxe. Existuje spousta firem, kde jsou za to vděční, je potřeba si dát tu práci a najít je.

Pokud se však již stalo, a setkala jste se s takovým přístupem, není chyba ve vás, ale ve společnosti, kde jste chtěla jít pracovat. V takovém případě můžete být opravdu ráda, že tam nejste. Hledejte dál v jiných firmách, ve kterých budete spokojená hlavně vy sama.

5/ Je to všude stejný, změnou práce si nepolepším

Další nesmyslný mýtus. Každá firma je úplně jiná, ať již vyráběnými produkty, tak vedením společnosti, ale také lidmi, kteří tam pracují. To znamená, že to nikdy nemůže být stejné. Pokud vám někdo takový nesmysl říká, nebo vy máte takovou zkušenost, víte čím to je?

Je to ve vás, nebo v těch lidech, kteří to tvrdí. Důsledek tohoto vašeho zahořknutí vůči všem firmám znamená, že jste si doposud nenašla práci, která by pro vás byla skvělá.

Neházejte všechny firmy do jednoho pytle, a zaměřte se na hledání zaměstnání, které vás bude bavit, a ve kterém budete spokojená.

6/ Víc peněz mi nikde nedají

Věřte tomu, že dají. K tomu však potřebujete znát svoji hodnotu, hodnotu své práce a svých zkušeností. Žena, která je sebevědomá, energická a je ve svém oboru (ať je jakýkoliv) odborník, si plat může nastavit sama.

Co je ještě důležité:

  • umět si nastavit správnou výši platu (tvoří se z vašeho rodinného rozpočtu, a musí být v souladu se vzděláním)
  • mít skvěle zpracovaný životopis a motivační dopis
  • vědět a znát náležitosti pohovoru

Hledám práci

7/ Mám malé děti, to bude problém

Tento mýtus je velmi známý už jen proto, že je to takový polomýtus. Tato křivda vůči ženám po mateřské dovolené se bohužel neustále děje, a zřejmě dít bude. Co tedy s tím, když jsou mezi námi i tací zaměstnavatelé, kteří zapomínají na to, že každý měl a má jednou malé děti.

Milé maminky, i pro vás mám dobrou zpráv. Jde to a není to nic složitého. Jak tedy postupovat, aby i vy jste měli práci, která vás baví, a která se přizpůsobí vašemu aktuálnímu životu s malými dětmi.

  • Nejdříve si sedněte s manželem/přítelem a zhodnoťte celou situaci. Jaké máte možnosti, co se týká hlídání od tatínka nebo prarodičů. Tato dohoda je moc důležitá, protože podle ní si budete stanovovat pracovní podmínky.
  • Přemýšlejte, jak jste na tom se vzděláním. Pokud máte čas, možnosti a chuť, udělejte si nějaké kurzy navíc. Budete mít daleko více možností výběru zaměstnání.
  • Sepište si poutavé životopisy a motivační dopisy
  • Velmi dobře vybírejte firmy, kde byste chtěla pracovat. Pak rozesílejte životopisy.
  • Na pohovor se dobře připravte, buďte na něm příjemná, energická (stejně jak má pohovor probíhat). Vy si však navíc s personalistou připomeňte vaše požadavky, týkající se malých dětí. Pokud se vám zdá, že je s tím nějaký problém, práci neberte. Raději si počkejte na lepší příležitost, než abyste se později trápila, nebo musela odejít.

Hledám práci

Kde je vůle, tam je cesta.

Holky, dívky, ženy, mámy…život vám bude pořád vkládat do cesty nějaké ty překážky. To však není důvod k tomu, abyste se vtáhly do ulity a všechno vzdaly.

Pořád je hlavní to, jak se ke každé situaci postavíte a jak ji vnímáte. Když chcete něco vyřešit, vždy to nějak uděláte, a uděláte to dobře.

Dívejte se na sebe s úctou a láskou. Vždyť jste toho už tolik dokázaly, a ještě mnoho dokážete – jen musí být vůle….pak existuje i cesta.

Nelekejte se nějakých mýtů, nebo nepravd, a jděte si hrdě svou cestou za svými sny.

S úctou k vám
Markét

♥ Miluji počítačové programy | Canva designer | Vizuální soulad brandu | Mioweb | Microsoft Office ♥ Můj příběh si přečtěte zde >>