3 důvody, proč jsou v zaměstnání lepší ženy než muži

Excel Word pro začátečníky

Ženy versus muži

Ne nadarmo se říká, že ženy jsou z Venuše, a muži z Marsu. Rozdíly vždy byly, jsou a budou.

Jsou však rozdíly, které jsou přirozené, a jsou dané od přírody. A pak jsou rozdíly, dost často nepochopitelné, které si lidé osvojili, na základě nějakých svých názorů, a tudíž jsou na zvážení.

Mezi takové rozdíly patří i ty, které se tvoří na základě pracovních pozic a hodnocení. Pravdou je, že v dnešní době, tedy v roce 2020 je tato situace čím dál lepší, ale stále není moc dobrá.

Ženy se i nadále v mnoha případech nedostanou na plat muže i přesto, že vykonávají stejnou práci. Trendem je stále fakt, že muž je živitel rodiny, a žena bohužel zůstává jako levná pracovní síla.

Stejný scénář můžeme vidět na vyšších, nebo vysokých pracovních pozicích. Jen málo kde vidíme ve vedení společnosti ženu. Krásným příkladem je např. politika.

Ženy se prostě škatulkují do role matky a člověka, starajícího se o rodinu, a tudíž se předpokládá, že budou často doma. I nadále není v dnešní době výjimkou, že na pracovním pohovoru padne otázka: „máte zajištěno hlídání dětí“ nebo „máte k dispozici babičku“.

Je to trochu nefér přístup, a ženy prostě nemají na výběr. I přesto, že pro každou ženu jsou rodina a děti na prvním místě, rády by dělaly kariéru. Pouze by stačilo, aby se zaměstnavatelé ženám malinko přizpůsobili. A většinou jde o velmi drobná gesta.

Každý zaměstnavatel by se měl nad tímto tématem zamyslet. Už jen proto, že ženy jsou v práci daleko výkonnější a zodpovědnější než muži. Pokud nevíte proč, čtěte dál. Zde je vysvětlení.

Excel Word pro začátečníky

Ženy jsou v zaměstnání k nezaplacení

1/ Jsou vděčné, neberou nic automaticky

Muži dostávají v práci automaticky vyšší plat, to tak prostě většinou je. Jsou živitelé rodin, a tím pádem si to asi zaslouží. Proto, když muži nastupují do práce, berou vyšší plat jako samozřejmost, a za menší odměnu by v podstatě ani nevstávali.

Na druhou stanu ženy vědí, že jejich výplata nebude dost vysoká, a proto se v práci vždy snaží, a za každou korunu navíc jsou vděčné.

Dost často to my ženy máme nastavené tak, že pokud bychom dostali plat, jako má muž, za stejnou práci, měli bychom zvláštní pocit, že si to nezasloužíme. Společnost nás bohužel už takto naprogramovala.

Když vezmu za příklad sama sebe. Asi před 3 lety jsem měla tři práce, abych zvládla platit hypotéky a utáhnout domácnost a děti. Dohromady jsem měla plat, jako má jakýkoliv muž za jednu práci. Co na tom bylo nejhorší, byla skutečnost, že to nešlo jinak, protože v žádné práci mi víc peněz nedali, a mě to přišlo úplně v pořádku.

To celé je důvod, proč ženy pracují za stejný nebo menší plat mnohem lépe než muži. Jsou prostě smířené s tím, že to takto je…

2/ Jsou spolehlivé a zodpovědné, nikdy nic nezanedbají

Tento fakt je dávno dokázán.
Zdroj: já Markéta David Tisa a moje 15 letá praxe v pracovním procesu.
Důvod: Ženy vychovávají děti, a starají se o celou domácnost, proto jsou jim tyto vlastnosti blízké.

Proč jsou ženy daleko spolehlivější a zodpovědnější než muži:

 • Každý úkol nebo pracovní náplň si pečlivě rozvrhnou a naplánují.
 • Dokáží vše zpracovat do přehledné a srozumitelné formy tak, aby tomu každý kolega a vedoucí rozuměl.
 • Nikdy nic neodevzdávají pozdě a nemají spoustu výmluv, proč to, nebo ono nejde.
 • Vždy hledají možnosti jak vyřešit případné nečekané situace.
 • Vždy jsou připraveny na změny, a dokáží je velmi rychle a hodnotně zpracovat.
 • Umí vytvořit lepší systémy v různých procesech.
 • A opět jsou vděčné za to, když se jim práce daří – mají rády osobní růst.

3/ Dokáží dělat víc věcí najednou úplně přirozeně

Každá žena, která přijde z práce, je připravena na další směnu, která jí začíná doma. Takže když dokáže za minimum času uklidit, uvařit, postarat se o celou domácnost, děti, psa a popř. další členy rodiny, a to každý den, musí přirozeně zvládat dělat víc věci najednou.

Tato dovednost je v práci k nezaplacení. Ženy dokáží svoji přidělenou práci postupně proložit a skloubit tak, že většinou pracuji za více než jednoho člověka.

Není to ale o tom, že by práci zanedbávaly. Mají přirozenou vlastnost dát věcem jednodušší a přehlednější systém, který by spousta vedoucích mělo ocenit.

Další skvělá vlastnost je ta, že dokáží do kolektivu přinést nádech příjemné atmosféry, kterou opět přirozeně vytváří ve svých domovech.

Excel Word pro začátečníky

Muži jsou nedílnou součástí

Muži mají také své velké přednosti, a není jich málo. Dohromady spolu s ženami tvoří v pracovním procesu skvělé týmy. Vždy je velká výhoda, když jsou v kolektivu muži i ženy, kteří si rozumí, a každý z nich se do práce těší.

V žádném případě nepodceňuji práci, kterou vykonávají muži. Muži jsou nedílnou součástí pracovního procesu, a vykonávají mimo jiné i práce, které by ženy nezvládly. Jak muži, tak ženy jsou, a budou vždy velmi důležití a nenahraditelní ve svých oborech.

Článkem jsem chtěla vyjádřit myšlenky, které má určitě spousta žen. Myslím, že ženy by měly být hodnoceny stejně jako muži, vzhledem k výše uvedeným skutečnostem, které jsou pravdivé.

Každý zaměstnavatel, který ve své společnosti umožní ženám jejich osobní růst a rozvoj, a zároveň jim bude vycházet vstříc s ohledem na rodinu a děti, získá velmi hodnotné zaměstnance. Ženy, které jsou v práci spokojené, a mají vhodné podmínky k práci, dokáži podnik posunout na velmi vysokou úroveň.

Excel Word pro začátečníky

Rada pro všechny ženy

Milé ženy – je mi ctí, že jste dočetli až sem. Článek jsem tvořila na základě vlastních zkušeností, a myslím, že jsem se dost trefila.

Nu a co tedy s tím. Zde je pár rad, které jsem začala používat, a fungují:

 1. nikdy se nepodceňujte
 2. vždy si pevně stůjte za svými schopnostmi a dovednostmi
 3. buďte sebevědomé
 4. nebojte si nastavit hranice, za které nepůjdete vy, šéf ani kolegové
 5. nastavte si hodnotu svého platu a stůjte si za tím, že si ho zasloužíte
 6. pracujte v klidu a s rozvahou, musí z vás být cítit pozitivní přístup
 7. buďte ochotné každému pomoci
 8. pořád a pořád mějte na prvním místě rodinu

My ženy jsme skvělé v mnoha věcech, jen si za nimi musíme pevně stát, a nebát se je ukázat.

Držím vám všem palce, ať jste úspěšné tak, jak si přejete, a jak si zasloužíte.

S úctou k vám všem,

Markét

♥ Miluji počítačové programy | Canva designer | Vizuální soulad brandu | Mioweb | Microsoft Office ♥ Můj příběh si přečtěte zde >>